Szkółka Słowińscy

Sprzedaż wysyłkowa traw ze Szkółki Słowińscy - czyste gatunkowo rośliny do twojego ogrodu. Najpopularniejsze i najpiękniejsze trawy o zachwycających kwiatostanach, które pochodzą bezpośrednio ze szkółki. Duży wybór różnych gatunków i odmian.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Aster krzaczasty Woods...

  Aster krzaczasty Woods Light Blue

  18,52 zł

  Gatunek astra o zwartym ,karłowym pokroju. Kwiatostan gęsty, zebrany w grona jasnoniebieskich kwiatów. Dorasta do około 45 cm wysokości i podobnej szerokości. Preferuje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Uszczykiwanie rośliny korzystnie wpływa na jej rozkrzewianie. 

 • Bodziszek kantabryjski Harz

  Bodziszek kantabryjski Harz

  18,52 zł

  Odmiana bodziszka płożaca, niska, kępiasta. Jest roślina uniwersalna, doskonale radzi sobie na rabatach cienistych jak i słonecznych. Dorasta do około 40 cm wysokości. Kwiatostan biały z różowym pręcikiem. Kwitnienie bardzo licznie i obfite. Mrozoodporny.

 • Bodziszek kantabryjski Karmina

  Bodziszek kantabryjski Karmina

  18,52 zł

  Bylina szybko rozrastajca się. Tworzy kepy zwarte osiagajace około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście jasno zielone, błyszczace. Na jesieni przybieraja pomarańczowo czerwona barwę. Kwiatostan w kolorze fioletowo różowym. Toleruje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Gleba dobrze zdrenowana lekko wilgotna. Bodziszek nie lubi zastojów wody.

 • Molinia arundinacea...

  Molinia arundinacea Annablond - Trzęślica trzcinowata...

  32,41 zł

  Odmiana o bardzo efektownych pędach i niespotykanej kolorystyce. Posiada wyprostowane, mocno strzeliste pędy, które się nie pokładają. Pędy są koloru żółtego. Czasami uwidacznia się na nich podłużny zielony pasek. Kolor pędu utrzymuje się przez cały okres wegetacyjny rośliny. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Mrozoodporna do -34 stopni.

 • Molinia arundinacea Les...

  Molinia arundinacea Les Ponts de Ce - Trzęślica...

  25,93 zł

  Jedna z większych molinii . Osiąga 180- 200 cm wysokości. Posiada wygięte, lekko przewieszające się pędy o fioletowo-purpurowym wybarwieniu. Wiechy luźne. Swoje kwitnienie zaczyna w sierpniu. Preferuje stanowiska słoneczne. Gleba powinna być przepuszczalna do umiarkowanie wilgotnej. Odmiana została wyselekcjonowana we Francji przez Pepiniera Lepaga. Mrozoodporna do - 28 stopni.

 • Molinia Caeurela Maculata

  Molinia Caeurela Maculata

  32,41 zł

  Charakteryzuje się tym, że ma piękne jasno żółte pędy kwiatowe i zielony kontrastujący liść. Rośnie kępowo do 60 cm. Wraz z kwiatostanem. Swoje kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Preferuje stanowiska słoneczne. Strefa mrozoodporności 5 ( do - 28 stopni) . Nie jest ekspansywna.

 • Molinia trzcinowata Mostenveld

  Molinia trzcinowata Mostenveld

  32,41 zł

  Trzęślica wyselekcjonowana przez Jana Spruyta.  Dorasta wraz z kwiatostanem do 1,20. Jest roślina mrozoodporną do - 28 stopni. Odmiana o zielonych liściach z kremowo-białym paskowaniem wzdłuż całej blaszki liściowej. Kwiatostany delikatne, ażurowe. Górujące nad kępą liści. Kolor kwiatostanu srebrzysto - purpurowy. Preferuje słoneczne stanowisko i przepuszczalne gleby. Nie jest rośliną ekspansywną. Jeżeli ma być sadzona w większej grupie to rozstawa jednej od drugiej powinna wynosić około 60 cm. 

  Ostatnie sztuki
 • Proso rózgowate Squaw

  Proso rózgowate Squaw

  32,41 zł

  Panicum virgatum Squaw. Trawa ozdobna na suche i przepuszczalne gleby. Jest przede wszystkim ozdobna ze swojego mocnego koloru wczesną jesienią. Podczas pierwszych zimowych przymrozków cudownie wygląda jej liść i kwiatostan cały obsypany szronem. Proso ma tendencję do późniejszego wybudzania się po zimie, ponieważ potrzebuje dłuższych, regularnych ciepłych dni wczesną wiosną aby rozpoczęło swoją wegetację. Natomiast po wybudzeniu się bardzo szybko przyrasta. Nadaje się do średnich i dużych ogrodów z racji tego, że rośnie dość szeroko. Polska jesień i wiosna są dość mokre dlatego przy ciężkich gliniastych glebach może mieć tendencje do pokładania się.

 • Słoneczniczek wierzbolistny...
  • Nowy

  Słoneczniczek wierzbolistny syn.orgyalis

  20,37 zł
  Słoneczniczek jest rośliną wieloletnią osiągającą 2,5 wysokości.Posiada sztywną łodygę.Liście długie, bardzo wąskie. Są podobne do liści wierzby.Kwiaty liczne ale drobne.Pojawiają się od sierpnia do października.Słoneczniczek wymaga stanowiska słonecznego i suchej gleby. Jest w pełni mrozoodporny.
 • Trzcinnik ostrokwiatowy...

  Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam - Calamagrostis x...

  32,41 zł

  Calamagrostis x acutiflora Overdam.  Trawa o dość wczesnym wzroście. Liście z biało-kremowym marginesem. Łatwa w uprawie.Mrozodporna.

  Ostatnie sztuki