Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

 • 20,00 zł - 93,00 zł

Szkółka Słowińscy

Sprzedaż wysyłkowa traw ze Szkółki Słowińscy - czyste gatunkowo rośliny do twojego ogrodu. Najpopularniejsze i najpiękniejsze trawy o zachwycających kwiatostanach, które pochodzą bezpośrednio ze szkółki. Duży wybór różnych gatunków i odmian.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Filostachys złotobruzdowy Aureocaulis

  92,59 zł

  Odmiana bambusa dorastająca do 4-6 m. Wymaga stanowiska słonecznego do lekkiego półcienia. Mrozoodporny do - 26 stopni. Bambus należy do gatunku ekspansywnego i będzie wymagał zastosowania bariery korzeniowej. Odmiana o pokroju drzewiastym z pięknymi żółtymi pędami i ciemnozielonymi liśćmi.

  Wyprzedano
 • Filostachys złotobruzdowy Spectabilis

  92,59 zł

  Bambus pochodzący z północno-wschodniego rejonu Chin. Dorasta do wysokości 4-6,5 m. Posiada jasnożółte pędy z zielonym paskiem. Szorstkie w dotyku. W przypadku tego bambusa międzywęźla mogą być  ustawione pod lekkim skosem względem siebie. Nowe pędy zaczyna wypuszczać na przełomie kwietnia i maja. Liście posiada długie i wąskie. Kolor liści ciemnozielony. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych. Stanowisko słoneczne do lekko półcienistego. To odmiana bambusa polecana do nasadzeń grupowych, jako roślina żywopłotowa. Powinien być sadzony w rozstawie od 1- 2 m . Mrozoodporny do  - 24 stopni. Roślina ekspansywna wymagająca bariery korzeniowej.

  Wyprzedano
 • Hakonechloa Macra Greenhills

  29,63 zł

  Hakonechloa Macra Greenhills. Liście w kolorze intensywnej zieleni. Tworzy gęste rozłożyste kępy o pokroju kaskadowym

  Wyprzedano
 • Hakonechloa Macra Selekt

  32,41 zł

  HAKONECHLOA MACRA SELEKT

  Wyprzedano
 • Hakonechloa Macra Zielona

  32,41 zł
  Wyprzedano
 • Hakonechloa smukła All Gold

  29,63 zł

  Odmiana dorastająca do 40 cm wysokości charakteryzująca się żółtym zabarwieniem liści .Forma kopułowa, liście przewieszające się. Na jesieni zmienia swoją barwę i przybiera bardziej pomarańczowy kolor. Pod koniec lata potrafi zakwitnąć. Kwiatostan o różowo- kremowym zabarwieniu . Delikatny ,tworzący mgiełkę. Trawa zdecydowanie na miejsca półcieniste i cieniste. Na słońcu będzie miała przypalone liście, zmieni kolor i będzie kiepsko rosła.  Trawa odporna na mróz. Efektownie wygląda posadzona zarówno pojedyńczo jak i w dużych grupach. 

  Wyprzedano
 • Imperata Cylindryczna Red Baron

  20,37 zł

  Imperata to odmiana trawy rozłogowej. Rozrasta się kłączami zadarniając coraz większe powierzchnie. Więc jeśli nie chcemy jej mieś wszędzie na rabacie warto zastosować dla niech ogranicznik. Tworzy łany wyprostowanych liści. Na początku w kolorze zielonym. Potem wraz z rozwojem przybierają barwę ognistej czerwieni. Na słońcu wybarwienie będzie zdecydowanie bardziej intensywne aż pod kolor purpury. Dorasta do wysokości 50 cm. W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach żyznych. Nadaje się do donic i jako wyraźny akcent na rabacie. Bardzo dobrze wygląda posadzona w dużej grupie.

  Wyprzedano
 • Kostrzewa Miedzianobrody Pbr (Sunrise)

  25,93 zł

  Trawa wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana zimozielona. Swoje kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą są jej pędy, które wybarwiają się na kolor miedziany. Kępa ma półokrągły kształt , w okresie kwitnienia osiąga ok. 50-70 cm. Trawa rośnie na stanowiskach słonecznych. Gleba powinna być przepuszczalna. Roślina całkowicie mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Kostrzewa sina Intense Blue Pbr

  25,93 zł

  Odmiana kostrzewy idealna na skalniaki i do nasłonecznionych miejsc w ogrodzie. Posiada srebrno-niebieskie , wąskie liście. Tworzy zwarte kępki. Dorasta do 30-40 cm.  Jest mrozoodporna. Preferuje miejsca słoneczne i glebę przepuszczalną .

  Wyprzedano
 • lady u

  32,41 zł

  Pennisetum Alopecuroides Lady U. Wprowadzona i wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana rozplenicy o szybkim i dużym wzroście. Rozrasta się do 1,5 m wysokości i 2m szerokości. U podstawy kepa ma ok 1m szerokości. Pokrój półkolisty,zwarty. Niezwykle efektowna podczas kwitnienia , które rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostany w kolorze lekko beżowym. Bardzo liczne. Nadaje się na niski żywopłot.

  Wyprzedano
 • Miscanthus Sinensis Malepartus

  32,41 zł

  Miskant Chiński Malepartus. Kwiatostany o czerwono-różowej barwie z czasem przebarwiające się na beż. Dość wysoki i wcześnie zakwitający. Liście szerokie, pięknie przebarwiające się na jesieni.

  Wyprzedano
 • Miskant chiński Sirene

  32,41 zł

  Miskant Sirene. Świetna trawa na nasadzenia żywopłotowe. Kwiatostan zaczyna się w liściach. W początkowej fazie kwitnienia kwiatostany mają kolor różowy, w przekwicie dostaje jasno perłowego koloru. Dorasta do 230-240cm. Na jesieni wybarwia się na kolory pomarańczu, czerwonego i żółtego.

  Wyprzedano