Prosa

Proso to trawa ozdobna o zwartym pokroju. Różne odmiany charakteryzuję się innym wybarwieniem liści. Kwiatostan szczególnie po deszczu jest bardzo urokliwy.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Panicum Oxblood Autumn - Proso rózgowate Oxblood Autumn

  32,41 zł

  Odmiana prosa o ciemnozielonych liściach. Z końcem lata liście stają się ciemnoczerwone do bordowych. Im więcej słońca tym barwa jest intensywniejsza. Zakwita w środku lata. Wiechy kwiatostanów są duże, ażurowe o czerwono- fioletowej barwie.  Jest mrozoodporne do - 34stopni. Dorasta od 80-100 cm.

  Wyprzedano
 • Proso rózgowate Northwind

  32,41 zł

  Panicum virgatum Northwind. Wysoka dorastająca do 1,70 trawa. Pokrój ma bardzo wyprostowany i zwartą formę. Zdecydowanie najlepiej rośnie na słonecznym i suchym stanowisku. Bardzo wąska podstawa. Jesienią pięknie się wybarwia na limonkowo -cytrynowy kolor. Kwiatostany ma bardzo lekkie, rozproszone najczęściej pojawiają się już w liściach. Doskonale nadaje się na nasadzenia żywopłotowe.

  Wyprzedano
 • Proso rózgowate Squaw

  32,41 zł

  Panicum virgatum Squaw. Trawa ozdobna na suche i przepuszczalne gleby. Jest przede wszystkim ozdobna ze swojego mocnego koloru wczesną jesienią. Podczas pierwszych zimowych przymrozków cudownie wygląda jej liść i kwiatostan cały obsypany szronem. Proso ma tendencję do późniejszego wybudzania się po zimie, ponieważ potrzebuje dłuższych, regularnych ciepłych dni wczesną wiosną aby rozpoczęło swoją wegetację. Natomiast po wybudzeniu się bardzo szybko przyrasta. Nadaje się do średnich i dużych ogrodów z racji tego, że rośnie dość szeroko. Polska jesień i wiosna są dość mokre dlatego przy ciężkich gliniastych glebach może mieć tendencje do pokładania się.

  Wyprzedano
 • Proso rózgowate Thundercloud

  32,41 zł

  Odmiana prosa o sinoniebieskim wybarwieniu. Liście w kolorze zielonym. Jesienią przebarwia się na kolor złoty. Zakwita w lipcu. Wiechy luźne o lekko różowym wybarwieniu, bardzo liczne.  Dorasta do 1,80 m. Preferuje słoneczne stanowiska i przepuszczalne gleby. Jest mrozoodporne do - 34 stopni.  Nie jest rośliną ekspansywną. 

  Wyprzedano