Kostrzewy

Mało wymagająca trawa ozdobna, najczęściej tworząca niewielkie kępki.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Kostrzewa Miedzianobrody Pbr (Sunrise)

  25,93 zł

  Trawa wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana zimozielona. Swoje kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą są jej pędy, które wybarwiają się na kolor miedziany. Kępa ma półokrągły kształt , w okresie kwitnienia osiąga ok. 50-70 cm. Trawa rośnie na stanowiskach słonecznych. Gleba powinna być przepuszczalna. Roślina całkowicie mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Kostrzewa sina Elijah Blue

  18,52 zł

  Festuca Glauca Elijah Blue. Jedna z najmniej wymagających traw. Tworzy kepki w odcieniu szaroniebieskim. W przypadku tej odmiany kolor jest bardzo intensywny i utrzymuje się bardzo długo. Dorasta do ok 20 cm i osiąga taką samą szerokość. Liście ma wąskie , ostro zakończone. Zakwita na przełomie maja i czerwca. To typowa trawa na słoneczne stanowiska i piaszczystą glebę. Bardzo dobrze znosi suszę. Co kilka lat trzeba ją odmłodzić dzieląc kępy. Roślina idealna do ogrodów skalnych, pojemników. Nie wymaga ochrony przed chorobami czy szkodnikami. Wiosną trzeba ją "wyczesać" ze starych liści. Natomiast cięcie spowoduje to ,że roślina utworzy gęste niebieskie kępy. Trawa mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Kostrzewa sina Intense Blue Pbr

  25,93 zł

  Odmiana kostrzewy idealna na skalniaki i do nasłonecznionych miejsc w ogrodzie. Posiada srebrno-niebieskie , wąskie liście. Tworzy zwarte kępki. Dorasta do 30-40 cm.  Jest mrozoodporna. Preferuje miejsca słoneczne i glebę przepuszczalną .

  Wyprzedano