Trzęślice

Trzęślice (molinie) - ciekawe odmiany traw o różnym wzroście, pokroju i kwiatostanach.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Molinia arundinacea...

  Molinia arundinacea Annablond - Trzęślica trzcinowata...

  32,41 zł

  Odmiana o bardzo efektownych pędach i niespotykanej kolorystyce. Posiada wyprostowane, mocno strzeliste pędy, które się nie pokładają. Pędy są koloru żółtego. Czasami uwidacznia się na nich podłużny zielony pasek. Kolor pędu utrzymuje się przez cały okres wegetacyjny rośliny. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Mrozoodporna do -34 stopni.

 • Molinia arundinacea Les...

  Molinia arundinacea Les Ponts de Ce - Trzęślica...

  25,93 zł

  Jedna z większych molinii . Osiąga 180- 200 cm wysokości. Posiada wygięte, lekko przewieszające się pędy o fioletowo-purpurowym wybarwieniu. Wiechy luźne. Swoje kwitnienie zaczyna w sierpniu. Preferuje stanowiska słoneczne. Gleba powinna być przepuszczalna do umiarkowanie wilgotnej. Odmiana została wyselekcjonowana we Francji przez Pepiniera Lepaga. Mrozoodporna do - 28 stopni.

 • Molinia trzcinowata Mostenveld

  Molinia trzcinowata Mostenveld

  32,41 zł

  Trzęślica wyselekcjonowana przez Jana Spruyta.  Dorasta wraz z kwiatostanem do 1,20. Jest roślina mrozoodporną do - 28 stopni. Odmiana o zielonych liściach z kremowo-białym paskowaniem wzdłuż całej blaszki liściowej. Kwiatostany delikatne, ażurowe. Górujące nad kępą liści. Kolor kwiatostanu srebrzysto - purpurowy. Preferuje słoneczne stanowisko i przepuszczalne gleby. Nie jest rośliną ekspansywną. Jeżeli ma być sadzona w większej grupie to rozstawa jednej od drugiej powinna wynosić około 60 cm. 

  Ostatnie sztuki
 • Molinia arundinacea JS Aha Erlebnis - Trzęślica...

  25,93 zł

  Odmiana trzęślicy osiągająca 150-170 cm. Charakteryzuje się pionowym, wyprostowanym pokrojem. W letnim sezonie pędy są ciemnozielone. Posiada wąskie, strzeliste liście. Na jesieni pędy wybarwiają się w odcienie pomarańczowo- brązowe. Odmiana pochodząca z Belgii. Została wyhodowana przez Jana Spruyta. Mrozoodporna do - 28 stopni.

  Wyprzedano
 • Molinia Black Arrow - Trzęślica Black Arrow

  32,41 zł

  Molinia utrzymująca zwarty pokrój w kształcie litery v. Kępa liści zielona. W lipcu na długich łodygach wysoko górujących nad liśćmi ukazują się czarne kwiatostany. Jesienią przebarwia się w kolory pomarańczu. Preferuje słoneczne stanowisko i przepuszczalną glebę.  Polecana do mieszanych rabat jak również do nasadzeń minimalistycznych.Mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Molinia caerulea Strahenquelle

  25,93 zł

  Odmiana trzęślicy o szerszej ale zwartej kępie w kolorze zielonym. Liść smukły, przebarwiajacy się na jesieni w kolory złota. Kwiatostan w kolorze jasnym kontrastujacy i rosnący ponad kępę liściowa. Łodygi zmieniają kolor wraz ze wzrostem i bliżej jesieni robią się pomarańczowo- żółte. Cała kępa o szerokości około 50 cm. Wysokość z kwiatostanem około 90-120 cm.Roslina mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Trzęślica Heidebraut

  25,93 zł

  Molinia Heidebraut. Molinia charakteryzuje się bardzo strzelistym pokrojem. Posiada ażurowy układ pędów co powoduje połowiczne zasłonięcie tła.Liść jest nisko osadzony.Dorasta do ok. 60 cm. I jest koloru ciemnej zieleni. Pędy kwiatowe tego samego koloru co liście wyrastają na ponad 150cm. Są sztywne i nie mają tendencji do łamania się. Szerokość podstawy przy dorosłym egzemplarzu może sięgać 30-40 cm a górna szerokość osiąga 80-100 cm. Kwiatostan wielkości około 20 cm, koloru beżowego. Kwiatostan podłużny, nie posiada puchu. Najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku ale w półcienistym również da sobie radę. W okresie jesiennym ta odmiana przybiera kolor najpierw pomarańczowo-czerwony a później czysty złoty.Mrozoodporny.

  Wyprzedano