Rozplenice

Rozplenice japońskie (piórkówki) - najpiękniesze trawy ozdobne w twoim ogrodzie.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Rozplenica Black Beauty

  Rozplenica Black Beauty

  35,00 zł

  Pennisetum Alopecuroides Black Beauty. Trawa o kopułowym pokroju bardzo obficie kwitnąca na ciemny kolor. Odmiana dorastająca do ok.1,40 wysokości i 2 m szerokości.W pełni zimująca w naszym klimacie bez żadnych zabezpieczeń na zimę.

 • Rozplenica Lumen Gold

  Rozplenica Lumen Gold

  35,00 zł

  Rozplenica Lumen Gold to ciekawa odmiana o cytrynowym kolorze liści. Posiada podłużny kwiatostan w kolorze jasnego beżu. Zakwita w sierpniu. Dorasta do około 40 cm wysokości. Preferuje stanowiska słoneczne. Gleba powinna być przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. 

 • Rozplenica Red Head

  Rozplenica Red Head

  35,00 zł

  Pennisetum Alopecuroides Red Head. Odmiana rozplenicy o ciemnych kwiatach. Dorasta do 1,40. Charakteryzuje się długimi i ciemnymi kwiatostanami. W początkowej fazie kwitnienia mają barwę czerwoną. Bardzo wcześnie kwitnie bo już w lipcu.Mrozoodporna.

 • Lady U

  35,00 zł

  Pennisetum Alopecuroides Lady U. Wprowadzona i wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana rozplenicy o szybkim i dużym wzroście. Rozrasta się do 1,5 m wysokości i 2m szerokości. U podstawy kepa ma ok 1m szerokości. Pokrój półkolisty,zwarty. Niezwykle efektowna podczas kwitnienia , które rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostany w kolorze lekko beżowym. Bardzo liczne. Nadaje się na niski żywopłot.Mrozoodporna.

  Wyprzedano