Jeżówki

Bylina z rodziny astrowatych. Obecnie występuje wiele odmian o bardzo atrakcyjnych kwiatach w różnych kolorach.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Jeżówka Apple Green

  18,52 zł

  Echinacea Apple Green. Odmiana charakteryzująca się zielonymi kwiatkami. Kępa zwarta,gęsta. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Usuwanie przekwitnietych kwiatostanów sprawi,że roślina pięknie się zagęści i wytworzy nowe kwiatostany. Zdecydowanie nie lubi stojącej wody. Wtedy wygniwa. Dorasta do 60 cm wysokości i osiąga podobną szerokość. Należy pamietać również o tym , że po około czterech latach należy je rozdzielić i przesadzić aby dalej pięknie rosły.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Cherry Fluff

  18,52 zł

  Echinacea Cherry Fluff. Zwarta, bujnie kwitnąca odmiana. Kwiaty o kremowo-różowej barwie i pomponistych kwiatach. Najczęściej zakwita w czerwcu i cieszy oczy aż do września.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Dark Pink Pearl

  20,37 zł

  Echinacea Dark Pink Pearl. Nowa odmiana jeżówki o kwiatostanach w kolorze różowym. Liście ciemnozielone. Kwitnie obficie. Przyciąga motyle. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Po przekwitnięciu warto usunąć kwiatostany.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Delicious Candy

  18,52 zł

  Echinacea Delicious Candy. W pełni mrozoodporna odmiana jeżówki o różowych kwiatostanach z ciemniejszym środkiem.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Delicious Nougat

  18,52 zł

  Echinacea Delicious Nougat. Odmiana jeżówki z dużą główką. Płatki w kolorze białym. Główka w kolorze seledynowym. To kompaktowa odmiana. Dorasta do 40 cm wysokosci i bardzo podobnej szerokości. Jest w pełni mrozoodporna. Roślina na stanowisko słoneczne i przepuszczalne gleby.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Double Decker

  15,74 zł

  Echinacea Double Decker. Bylina o dwupoziomowych kwiatach w kolorze różowym.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Eccentric

  18,52 zł

  Echinacea Eccentric. Jeżówka o dużych, czerwonych kwiatach

  Wyprzedano
 • Jeżówka Lakota Red

  20,37 zł

  Echinacea Lakota Red. Roślina o zwartym pokroju i kompaktowym wzroście. Kwiaty średniej wielkości ma osadzone na sztywnych łodygach. Kwiatostan zmienia barwę od czerwonego po różowy. Liście zielone, szorstkie. Zakwita w czerwcu. Nadaje się do uprawy pojemnikowej. Jest mrozoodporna. Przyciąga motyle i inne owady zapylające. Jest doskonałym akcentem kolorystycznym na rabacie.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Lemon Drop

  18,52 zł

  Echinacea Lemon Drop. Zachwyca pełnymi kwiatostanami w kolorze cytrynowo-żółtym. Na początku środek kwitnienia jest lekko zielony, a w następnej fazie tworzy piękny pompon.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Milkshake

  13,89 zł

  Echinacea Milkshake. Roślina o silnych i grubych pędach. Kwiaty w kolorze mleczno-białym z żółtym środkiem. Kwiaty są bardzo trwałe.

  Wyprzedano
 • Jeżówka Paradoxa

  20,37 zł

  Echinacea Paradoxa. Odmiana o dużych, żółtych kwiatach z dużym brązowym środkiem. Kwitnie od lipca do października.

  Wyprzedano
 • Jeżówka purpurowa Alba

  15,74 zł

  Echinacea purpurea Alba. Odmiana jeżówki osiągajaca wysokość 80 cm.  Należy do grupy jednej z najstarszych jeżówek. Mimo tego bardzo chętnie sadzona w ogrodach. Kwitnie od lipca do października. Kwiatostan posiada białe płatki i środek w kolorze brązowo-pomarańczowym. Roślina nie ma specjalnych wymagań. Jest w pełni mrozoodporna. Po przekwitnięciu warto usunąć kwiatostany. Przedłuży to kwitnienie.

  Wyprzedano