Palczatki

Palczatka lub inaczej andropogon gerardii to wysoka trawa. Wieloletnia o różnym zabarwieniu liści. Jeszcze mało popularna i rzadko stosowana.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • PALCZATKA CHAMELEON PBR

  32,41 zł

  SCHYZACHYRIUM SCOPARIUM CHAMELEON PBR. Gatunek palczatki dorastający do ok 1 m. Wspaniale rozświetla nasadzenia. Posiada jasny, charakterystyczny liść z mocnym unerwieniem i przebarwieniem w kolorze purpury. Im bardziej słoneczne stanowisko tym kolor fioletowo- purpurowy bardziej intensywny. Nie toleruje dużej wilgotności podłoża. Potrzebuje przepuszczalnej gleby i dużo słońca. Jest mrozoodporna. Nie jest ekspansywna.

  Wyprzedano
 • Palczatka Gerarda Hummelo

  32,41 zł

  Kolekcjonerska odmiana palczatki pochodząca z Oudolfowego Hummelo. Pokrój sztywny, nie pokładający się.  Liście zielone, lekko przewieszające się na końcach. Swoje kwitnienie rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostan palczasty.  Odmiana dorastająca od 1 -1,50 m wysokości. Preferuje stanowiska słoneczne, gleby przepuszczalne. 

  Wyprzedano
 • Palczatka J.S.Purple Konza

  32,41 zł

  ANDROPOGON HALLII J.S. PURPLE KONZA. Odmiana wyselekcjonowana przez Jana Spruyta. Nazwa pochodzi od  jego inicjałów. Posiada pokrój wyprostowany, strzelisty. Liście i pędy w kolorze sinoniebieskim. Kwiatostan ma charakterystyczne palczaste kłosy. W początkowej fazie zielone. Z czasem zmieniają się w kolor purpurowy. Pręciki mają żółty kolor. To ładny kontrast z ciemnym kolorem wiechy. Zakwita w sierpniu. Powinien rosnąć na glebie przepuszczalnej. W zbyt wilgotnej trawa będzie się pokładała.

  Wyprzedano
 • Palczatka miotlasta Ha Ha Tonka

  34,26 zł

  Schizachyrium scoparium Ha Ha Tonka. Gatunek palczatki o omszonych liściach. To bardzo unikatowa cecha wśród różnych gatunków traw ozdobnych. Na jesieni bardzo mocno się przebarwia. Nie toleruje dużej wilgotności podłoża. Potrzebuje przepuszczalnej gleby i dużo słońca. Osiąga ok 1m wysokości. Jest mrozoodporna. Nie jest ekspansywna.

  Wyprzedano
 • Palczatka Miotlasta Red Frost

  32,41 zł

  Palczatka Miotlasta Red Frost. Kwitnie od sierpnia . Liście szaro-zielone, wyprostowane. Kwiatostan w kolorze czerwonym. Mrozoodporna trawka. Na jesieni wybarwia się w kolor czerwieni i purpury. Selekcjonerem jest belgijski hodowca Jan Spruyt. Strefa mrozoodporności 4  ( - 34 stopni)

  Wyprzedano