Trzęślice

Trzęślice (molinie) - ciekawe odmiany traw o różnym wzroście, pokroju i kwiatostanach.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Molinia arundinacea...

  Molinia arundinacea Annablond - Trzęślica trzcinowata...

  32,41 zł

  Odmiana o bardzo efektownych pędach i niespotykanej kolorystyce. Posiada wyprostowane, mocno strzeliste pędy, które się nie pokładają. Pędy są koloru żółtego. Czasami uwidacznia się na nich podłużny zielony pasek. Kolor pędu utrzymuje się przez cały okres wegetacyjny rośliny. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Mrozoodporna do -34 stopni.

 • Molinia caerulea Strahenquelle

  Molinia caerulea Strahenquelle

  25,93 zł

  Odmiana trzęślicy o szerszej ale zwartej kępie w kolorze zielonym. Liść smukły, przebarwiajacy się na jesieni w kolory złota. Kwiatostan w kolorze jasnym kontrastujacy i rosnący ponad kępę liściowa. Łodygi zmieniają kolor wraz ze wzrostem i bliżej jesieni robią się pomarańczowo- żółte. Cała kępa o szerokości około 50 cm. Wysokość z kwiatostanem około 90-120 cm.Roslina mrozoodporna.

 • Molinia arundinacea JS Aha Erlebnis - Trzęślica...

  25,93 zł

  Odmiana trzęślicy osiągająca 150-170 cm. Charakteryzuje się pionowym, wyprostowanym pokrojem. W letnim sezonie pędy są ciemnozielone. Posiada wąskie, strzeliste liście. Na jesieni pędy wybarwiają się w odcienie pomarańczowo- brązowe. Odmiana pochodząca z Belgii. Została wyhodowana przez Jana Spruyta. Mrozoodporna do - 28 stopni.

  Wyprzedano
 • Trzęślica Heidebraut

  25,93 zł

  Molinia Heidebraut. Molinia charakteryzuje się bardzo strzelistym pokrojem. Posiada ażurowy układ pędów co powoduje połowiczne zasłonięcie tła.Liść jest nisko osadzony.Dorasta do ok. 60 cm. I jest koloru ciemnej zieleni. Pędy kwiatowe tego samego koloru co liście wyrastają na ponad 150cm. Są sztywne i nie mają tendencji do łamania się. Szerokość podstawy przy dorosłym egzemplarzu może sięgać 30-40 cm a górna szerokość osiąga 80-100 cm. Kwiatostan wielkości około 20 cm, koloru beżowego. Kwiatostan podłużny, nie posiada puchu. Najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku ale w półcienistym również da sobie radę. W okresie jesiennym ta odmiana przybiera kolor najpierw pomarańczowo-czerwony a później czysty złoty.Mrozoodporny.

  Wyprzedano