Rozplenice

Rozplenice japońskie (piórkówki) - najpiękniesze trawy ozdobne w twoim ogrodzie.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Lady U

  32,41 zł

  Pennisetum Alopecuroides Lady U. Wprowadzona i wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana rozplenicy o szybkim i dużym wzroście. Rozrasta się do 1,5 m wysokości i 2m szerokości. U podstawy kepa ma ok 1m szerokości. Pokrój półkolisty,zwarty. Niezwykle efektowna podczas kwitnienia , które rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostany w kolorze lekko beżowym. Bardzo liczne. Nadaje się na niski żywopłot.Mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Rozplenica Black Beauty

  32,41 zł

  Pennisetum Alopecuroides Black Beauty. Trawa o kopułowym pokroju bardzo obficie kwitnąca na ciemny kolor. Odmiana dorastająca do ok.1,40 wysokości i 2 m szerokości.W pełni zimująca w naszym klimacie bez żadnych zabezpieczeń na zimę.

  Wyprzedano
 • Rozplenica Burgundy Bunny

  32,41 zł

  Rozplenica Burgundy Bunny. Kwitnie lipiec-październik. Karłowa odmiana rozplenicy. Tworzy gęste zielone kępki z wybarwionymi na bordowo koncówkami liści. Kwiatostany w kolorze jasnym.Mrozoodporna.

  Wyprzedano
 • Rozplenica japońska Hameln Gold Pbr

  32,41 zł

  Pennisetum Hameln Gold. Odmiana rozplenicy o złotych liściach wprowadzona do handlu w 2015r. Dorasta do 50 cm wysokości. Jest zwarta. Dużo niższa niż zwykła odmiana hameln. Zakwita w lipcu. Kłosy w kolorze kremowo białym. Hodowca Michael Merz.Wymaga raczej słonecznego stanowiska i żyznej gleby. Komponuje się idealnie z roślinami o niebieskim wybarwieniu w typie szafirków, cebulic, czosnków.

  Wyprzedano
 • Rozplenica Red Head

  32,41 zł

  Pennisetum Alopecuroides Red Head. Odmiana rozplenicy o ciemnych kwiatach. Dorasta do 1,40. Charakteryzuje się długimi i ciemnymi kwiatostanami. W początkowej fazie kwitnienia mają barwę czerwoną. Bardzo wcześnie kwitnie bo już w lipcu.Mrozoodporna.

  Wyprzedano