Trawy

Trawy ozdobne do twojego ogrodu. Najpopularniejsze i najpiękniejsze rośliny o zachwycających kwiatostanach. Duży wybór różnych gatunków i odmian.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Andropogon gerardii...

  Andropogon gerardii Blackhawsk PBR - Palczatka Gerarda...

  32,41 zł

  Palczatka o bardzo ciekawym kwiatostanie i niespotykanym kolorze. Posiada ciemnozielone liście które bardzo szybko przebarwiają się w odcienie mocnej purpury, aż po kolor czarny. Zdaża się ,że na pędach widać niebieski odcień. Kwiatostan palczasty górujący ponad kępę liści. Roślina dobrze rośnie na glebach suchych i przepuszczalnych. Trawa odporna na duże mrozy. Preferuje stanowiska słoneczne. Dorasta do 120-150 cm.

 • Andropogon gerardii Red...

  Andropogon gerardii Red October - Palczatka Gerarda Red...

  32,41 zł

  Trawa pochodząca z Ameryki Północnej świetnie rosnąca w przepuszczalnej glebie. Posiada oszałamiający kolor. Liście ciemnozielone z czerwonymi refleksami. Na jesieni czerwień pogłębia się aż do burgundowego koloru. Kwiatostan palczasty również w odcieniu czerwieni. Odmian odporna na mróz nawet do -40 stopni. Posiada pokrój wyprostowany. Dorasta do 1.80. Na bardzo wilgotnych glebach może się pokładać.

  Ostatnie sztuki
 • Hakonechloa Aureola

  Hakonechloa Aureola

  29,63 zł

  Hakonechloa Aureola. Tworzy zwiewne kępy. Liście podobne do liści bambusa. Cechuje ją dość wolny ale regularny wzrost. Liście dwubarwne posiadające żółte i zielone pasy. Na jesieni lekko różowieją.

  Ostatnie sztuki
 • Hakonechloa Nicolas

  Hakonechloa Nicolas

  29,63 zł
 • Imperata Cylindryczna Red...

  Imperata Cylindryczna Red Baron

  20,37 zł

  Imperata to odmiana trawy rozłogowej. Rozrasta się kłączami zadarniając coraz większe powierzchnie. Więc jeśli nie chcemy jej mieć wszędzie na rabacie warto zastosować dla niech ogranicznik. Tworzy łany wyprostowanych liści. Na początku w kolorze zielonym. Potem wraz z rozwojem przybierają barwę ognistej czerwieni. Na słońcu wybarwienie będzie zdecydowanie bardziej intensywne aż pod kolor purpury. Dorasta do wysokości 50 cm. W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach żyznych. Nadaje się do donic i jako wyraźny akcent na rabacie. Bardzo dobrze wygląda posadzona w dużej grupie.

 • Kostrzewa Miedzianobrody...

  Kostrzewa Miedzianobrody Pbr (Sunrise)

  25,93 zł

  Trawa wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana zimozielona. Swoje kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą są jej pędy, które wybarwiają się na kolor miedziany. Kępa ma półokrągły kształt , w okresie kwitnienia osiąga ok. 50-70 cm. Trawa rośnie na stanowiskach słonecznych. Gleba powinna być przepuszczalna. Roślina całkowicie mrozoodporna.

 • Kostrzewa sina Elijah Blue

  Kostrzewa sina Elijah Blue

  18,52 zł

  Festuca Glauca Elijah Blue. Jedna z najmniej wymagających traw. Tworzy kepki w odcieniu szaroniebieskim. W przypadku tej odmiany kolor jest bardzo intensywny i utrzymuje się bardzo długo. Dorasta do ok 20 cm i osiąga taką samą szerokość. Liście ma wąskie , ostro zakończone. Zakwita na przełomie maja i czerwca. To typowa trawa na słoneczne stanowiska i piaszczystą glebę. Bardzo dobrze znosi suszę. Co kilka lat trzeba ją odmłodzić dzieląc kępy. Roślina idealna do ogrodów skalnych, pojemników. Nie wymaga ochrony przed chorobami czy szkodnikami. Wiosną trzeba ją "wyczesać" ze starych liści. Natomiast cięcie spowoduje to ,że roślina utworzy gęste niebieskie kępy. Trawa mrozoodporna.

 • Kostrzewa sina Intense Blue...

  Kostrzewa sina Intense Blue Pbr

  25,93 zł

  Odmiana kostrzewy idealna na skalniaki i do nasłonecznionych miejsc w ogrodzie. Posiada srebrno-niebieskie , wąskie liście. Tworzy zwarte kępki. Dorasta do 30-40 cm.  Jest mrozoodporna. Preferuje miejsca słoneczne i glebę przepuszczalną .

  Ostatnie sztuki
 • Lady U

  Lady U

  32,41 zł

  Pennisetum Alopecuroides Lady U. Wprowadzona i wyselekcjonowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Odmiana rozplenicy o szybkim i dużym wzroście. Rozrasta się do 1,5 m wysokości i 2m szerokości. U podstawy kepa ma ok 1m szerokości. Pokrój półkolisty,zwarty. Niezwykle efektowna podczas kwitnienia , które rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostany w kolorze lekko beżowym. Bardzo liczne. Nadaje się na niski żywopłot.

 • Miskant chiński Sirene

  Miskant chiński Sirene

  32,41 zł

  Miskant Sirene. Świetna trawa na nasadzenia żywopłotowe. Kwiatostan zaczyna się w liściach. W początkowej fazie kwitnienia kwiatostany mają kolor różowy, w przekwicie dostaje jasno perłowego koloru. Dorasta do 1,6-2m. Na jesieni wybarwia się na kolory pomarańczu, czerwonego i żółtego.

 • Miskant chiński Adagio

  Miskant chiński Adagio

  32,41 zł

  Adagio to trawa tworząca zwarte kępy. W czasie kwitnienia kwiatostany rozkładają się na boki tworząc piękną kopułę. Wraz z kwiatostanem miskant ten dorasta do ok 1,30 . Bardzo długo utrzymuje zielony kolor liści. Na jesieni wybarwi się na żółto. Kolor kwiatostanu kremowy. Liście wąskie. Zakwita we wrześniu. Rośnie kępowo. Nie jest  ekspansywny. Strefa mrozoodporności 5 ( do - 28 stopni).