Tawułki

Stanowią wyjątkową ozdobę miejsc cienistych. Przez swoje obfite i długie kwitnienie latem mogą świetnie ożywić ciemniejsze zakątki w naszych ogrodach. Odmiany cechuje różny kolor kwiatów, od bieli przez róż, do koloru czerwonego.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Tawułka Bumalda
  • Nowy

  Tawułka Bumalda

  18,52 zł

  Astilbe arendsii Bumalda to odmiana dorastajca do około 40-70 cm wysokości i podobnej szerokości. Posiada pierzaste, ciemno zielone liście. Kwiatostan zebrany w gęste śnieżnobiałe wiechy. Okres jej kwitnienia przypada na czerwiec. Z czasem kwiatostan przybierze odcień lekkiego różu. Roślina preferuje pół cieniste miejsce w ogrodzie. Doskonale ożywia ciemne miejsca, szczególnie tam gdzie dociera mało światła.

 • Tawułka Color Flash
  • Nowy

  Tawułka Color Flash

  18,52 zł

  Astilbe arendsii Color Flash to odmiana o niezwykle barwnych liściach w odcieniu zieleni i czerwieni. Na jesieni liście przebarwiaja się w kolory złota i pomarańczu. Kwitnie w czerwcu. Kolor kwiatostanu w kolorze jasnego różu. Osiaga około 50 cm wysokości. Lubi żyzna, wilgotna glebę. Jest to roślina do miejsc cienistych i pół cienistych. Szerokość kępy około 40 cm. Odmiana odporna na mróz.

 • Tawułka cappucino

  18,52 zł

  Astilbe cappucino to odmiana tawułki  o ciemnych liściach i kremowym kwiatostanie, który z czasem robi się biały. Swoje kwitnienie rozpoczyna w czerwcu i kwitnie do lipca. Jest mrozoodporna i łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowiskach pół cienistych i glebie umiarkowanie wilgotnej.

  Wyprzedano
 • Tawułka japońska Deutschland

  15,74 zł
  Wyprzedano
 • Tawułka japońska Montgomery

  15,74 zł

  Astilbe japonica Montgomery.  Odmiana tawułki o bardzo obfitym kwitnieniu. Zakwita najczęściej w czerwcu. Kwiatostan w kolorze różowo- czerwonym. Liście pierzaste w kolorze jasnozielonym. Tawułka dorasta do ok 50-60 cm , tworzy zwarte kępy. Lubi żyzną i wilgotna ziemię. Preferuje raczej stanowiska półcieniste i cieniste. Jest rośliną mrozoodporną.

  Wyprzedano
 • Tawułka japońska Peach Blossom

  15,74 zł

  Astilbe japonica Peach Blossom. Tawułka dorastająca w okresie kwitnienia do 70 cm. Odmiana peach blossom posiada kwiatostany w kolorze pudrowego różu. Doskonale czuje się posadzona w półcienistym zakątku ogrodu. Jest mrozoodporna.

  Wyprzedano