Inne byliny

Wieloletnie rośliny zimujące w gruncie oraz rośliny mniej odporne na mróz, ale również zaliczane do tej kategorii roślin.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Floks wiechowaty Blind Lion

  Floks wiechowaty Blind Lion

  19,91 zł

  Floks osiaga około 45 cm wysokości oraz około 30 cm szerokości. Kwiaty tej odmiany nigdy nie otwieraj pąków. Barwa kwiatostanu w kolorze czekoladowym wspaniale kontrastuje z zielonym kolorem liści. Zakwita w lipcu i trwa to nieprzerwanie do września. Potrzebuje gleby żyznej, stale wilgotnej. Stanowisko słoneczne do lekkiego półcienia. Po przekwitnięciu można skrócić pędy co zmusi roślinę do ponownego kwitnienia na koniec lata. 

 • Gorysz Miarz Iris

  Gorysz Miarz Iris

  18,52 zł

  Roślina dorastająca do 30 cm do 100 cm wysokości i około 40 cm szerokości. Dobrze rośnie na wilgotnych glebach i stanowiskach słonecznych do pół cienistych. Doskonale komponuje się z hostami. Odmiana o jasno zielonych z domieszka żółtego liściach. Kwiatostany zebrane w duże pięcioszypułkowe baldachy.

  Ostatnie sztuki
 • Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  18,52 zł

  Stachys monieri Hummelo to odmiana czyśćca o dużych zwartych kłosach w kolorze głęboko różowym do purpurowego. Roślina bardzo miododajna dla zapylaczy. Dorasta do około 50 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy zaokraglone kępy. Liście w kolorze jasnozielonym z zabkowanym brzegiem. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio żyznej. Najlepiej rośnie na słońcu. W czasie upału może wymagać regularnego podlewania. Jest roślina mrozoodporna. W chłodniejszych rejonach naszego kraju może wymagać lekkiego okrycia na zimę np. warstwa suchych liści. Dobrze komponuje się z przetacznikowcem i śmiałkiem darniowym. Może być posadzony w dużej grupie dla kontrastu z innym rodzajem ze swojego gatunku w odmiennym kolorze.

  Wyprzedano
 • Czyściec Summer Crush

  18,52 zł

  Stachys Summer Crush to odmiana o różowo-białych kwiatostanach. Tworzy zwarte kępy z lekko zabkowanym liściem. Zakwita w czerwcu. Dorasta do około 60 cm wysokości. Roślina na stanowiska słoneczne. Odporna na mróz i choroby. Odporna na suszę. Poradzi sobie posadzona w doniczkach. Jest roślina miododajna.

  Wyprzedano
 • Przetacznikowiec Pink Glow

  20,37 zł

  veronicastrum virginicum Pink Glow to wysoka bylina osiagajca około 1,20 . Preferuje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Gleby umiarkowanie wilgotne. Kwiatostan w kolorze lekko różowym. Roslina mrozoodporna w naszym klimacie ,mało popularna. Roślina dla zapylaczy.

  Wyprzedano
 • Przetacznikowiec wirginijski Amethyst

  20,37 zł

  Veronicastrum virginicum Amethyst. Przetacznikowce to mało znane byliny, które zasługuja na nasza uwagę. Odmiana amethyst dorasta do około 1, 5 m wysokości. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych . Gleba żyzna. Roślina mrozoodporna. Kwitnie pod koniec lipca. Odmiana o kwiatostanach w kolorze jasno niebieskim.

  Wyprzedano
 • Przetacznikowiec wirginijski Challenger

  20,37 zł

  Veronicastrum virginicum Challenger to wysoka bylina o kwiatostanach które uwielbiaja owady zapylajace. Roślina o wyprostowanych smukłych łodygach. Kwiatostany w kolorze bladoróżowym. Dorasta do około 1,20 z kwiatostanem. Szerokość około 60 cm. Swoje kwitnienie zaczyna w sierpniu. Jest mrozoodporne.

  Wyprzedano