Inne byliny

Wieloletnie rośliny zimujące w gruncie oraz rośliny mniej odporne na mróz, ale również zaliczane do tej kategorii roślin.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  18,52 zł

  Stachys monieri Hummelo to odmiana czyśćca o dużych zwartych kłosach w kolorze głęboko różowym do purpurowego. Roślina bardzo miododajna dla zapylaczy. Dorasta do około 50 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy zaokraglone kępy. Liście w kolorze jasnozielonym z zabkowanym brzegiem. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio żyznej. Najlepiej rośnie na słońcu. W czasie upału może wymagać regularnego podlewania. Jest roślina mrozoodporna. W chłodniejszych rejonach naszego kraju może wymagać lekkiego okrycia na zimę np. warstwa suchych liści. Dobrze komponuje się z przetacznikowcem i śmiałkiem darniowym. Może być posadzony w dużej grupie dla kontrastu z innym rodzajem ze swojego gatunku w odmiennym kolorze.

  Ostatnie sztuki
 • Czyściec Summer Crush

  Czyściec Summer Crush

  18,52 zł

  Stachys Summer Crush to odmiana o różowo-białych kwiatostanach. Tworzy zwarte kępy z lekko zabkowanym liściem. Zakwita w czerwcu. Dorasta do około 60 cm wysokości. Roślina na stanowiska słoneczne. Odporna na mróz i choroby. Odporna na suszę. Poradzi sobie posadzona w doniczkach. Jest roślina miododajna.

  Ostatnie sztuki
 • Zawilec Leveillei

  Zawilec Leveillei

  18,52 zł

  Anemone hybrida Leveillei to odmiana zawilca leśnego. Jest to jedna z nielicznych odmian radzaca sobie zarówno w półcieniu jak i na większej ilości słońca. Swoje kwitnienie zaczyna pod koniec kwietnia. Dorasta do 30-60 cm wysokości. Osiaga również podobna szerokość. Kwiatostan złożony jest z pięciu lub sześciu płatków wokół zbudowanego z pręcików oczka w kolorze białym z wyraźnymi  sinoniebieskimi pręcikami.

  Ostatnie sztuki