Inne trawy

Różne gatunki traw ozdobnych do ogrodu.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Imperata cylindryczna Red Baron

  20,37 zł

  Imperata to odmiana trawy rozłogowej. Rozrasta się kłączami zadarniając coraz większe powierzchnie. Więc jeśli nie chcemy jej mieć wszędzie na rabacie warto zastosować dla niech ogranicznik. Tworzy łany wyprostowanych liści. Na początku w kolorze zielonym. Potem wraz z rozwojem przybierają barwę ognistej czerwieni. Na słońcu wybarwienie będzie zdecydowanie bardziej intensywne aż pod kolor purpury. Dorasta do wysokości 50 cm. W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach żyznych. Nadaje się do donic i jako wyraźny akcent na rabacie. Bardzo dobrze wygląda posadzona w dużej grupie.

  Wyprzedano
 • Sporobolus airoides JS Delicatesse

  25,93 zł

  Poronica śmiałkowata to trawa osiagajaca 50-80 cm wysokości. Posiada ciemnozielone liście. Łodygi na jesieni przebarwiaja się w odcienie jasnożółte.Swoje kwitnienie zaczyna na przełomie czerwca i lipca. Kwiatostan bardzo delikatny o lekkim wygladzie. Roślina na gleby przepuszczalne i stanowiska słoneczne. Odporna do - 34 stopni.

  Wyprzedano
 • Wiechlina nowozelandzka Glauca - Poa labillardieri Glauca

  32,41 zł

  Poa Labillardierei Glauca. Trawa pochodząca z Australii. Rośnie u nas wyjątkowo szybko. Mimo podanej 8 strefy mrozoodporności (-12 stopni) radzi sobie dobrze w naszym klimacie bez okrywania. Wysokość kępy to jakiś 1m. Z kwiatostanem osiąga jakieś 1,20m. Zakwita najczęściej czerwiec - lipiec. Posiada pokrój kaskadowy. Wymaga słonecznego stanowiska i przepuszczalnej gleby.

  Wyprzedano