Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Byliny

Byliny dla twojego ogrodu. Najciekawsze i oryginalne rośliny jednoroczne i wieloletnie.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Bodziszek Rozanne

  20,37 zł

  Odmiana bodziszka o obfitym kwitnieniu. Kwiatostan w kolorze niebieskim. Roślina wykorzystywana jako okrywowa o niewielkich wymaganiach uprawowych. Rośnie tworząc gęste, rozłożyste kępy  osiągające od 35 do 50 cm wysokości. Kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków. Jesienią liście przebarwiają się do koloru czerwonego. Najlepiej rośnie na stanowiskach pół cienistych. Gleba powinna być przepuszczalna, lekko wilgotna. Jeżeli będziemy usuwali przekwitnięte kwiatostany to pobudzimy roślinę do dalszego kwitnienia. Bodziszek jest rośliną w pełni mrozoodporną.

  Wyprzedano
 • Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  18,52 zł

  Stachys monieri Hummelo to odmiana czyśćca o dużych zwartych kłosach w kolorze głęboko różowym do purpurowego. Roślina bardzo miododajna dla zapylaczy. Dorasta do około 50 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy zaokraglone kępy. Liście w kolorze jasnozielonym z zabkowanym brzegiem. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio żyznej. Najlepiej rośnie na słońcu. W czasie upału może wymagać regularnego podlewania. Jest roślina mrozoodporna. W chłodniejszych rejonach naszego kraju może wymagać lekkiego okrycia na zimę np. warstwa suchych liści. Dobrze komponuje się z przetacznikowcem i śmiałkiem darniowym. Może być posadzony w dużej grupie dla kontrastu z innym rodzajem ze swojego gatunku w odmiennym kolorze.

  Wyprzedano
 • Czyściec Summer Crush

  18,52 zł

  Stachys Summer Crush to odmiana o różowo-białych kwiatostanach. Tworzy zwarte kępy z lekko zabkowanym liściem. Zakwita w czerwcu. Dorasta do około 60 cm wysokości. Roślina na stanowiska słoneczne. Odporna na mróz i choroby. Odporna na suszę. Poradzi sobie posadzona w doniczkach. Jest roślina miododajna.

  Wyprzedano
 • Jarzmianka Magical Melinda

  27,78 zł
  Wyprzedano
 • Jarzmianka Star of Fire

  20,37 zł

  Astrantia star of fire to odmiana o kwiatach w kolorze czerwonym aż po bordo. Swoje kwitnienie rozpoczyna w maju. Lubi gleby wilgotne i stanowisko lekko zacienione. Roślina tworzy kępy liści, z których wyrasta łodyga z kwiatostanem. Dorasta do około 50-60 cm wysokości. Jest w pełni mrozoodporna.

  Wyprzedano