Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Byliny

Byliny dla twojego ogrodu. Najciekawsze i oryginalne rośliny jednoroczne i wieloletnie.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Amsonia nadreńska Blue Ice

  Amsonia nadreńska Blue Ice

  20,37 zł

  Amsonia to prześliczna bylina dorastajaca do 40 cm wysokości i około 60 cm szerokości. Preferuje gleby żyzne, wilgotne. Stanowisko powinno być słoneczne do pół cienistego. Źle znosi przesadzanie ,więc stanowisko powinno być wcześniej dobrze przemyślane. Pędy sztywne, ulistnione na których szczytach pojawiaja sie delikatne subtelne kwiatostany. Niebieskie, gwiazdkowane kwiatostany wśród zieleni liści wygladaja zjawiskowo. Na jesieni roślina zmienia wybarwienie liści na kolor złocisto- żółty. Jest całkowicie mrozoodporna.

 • Bodziszek Rozanne

  Bodziszek Rozanne

  20,37 zł

  Odmiana bodziszka o obfitym kwitnieniu. Kwiatostan w kolorze niebieskim. Roślina wykorzystywana jako okrywowa o niewielkich wymaganiach uprawowych. Rośnie tworząc gęste, rozłożyste kępy  osiągające od 35 do 50 cm wysokości. Kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków. Jesienią liście przebarwiają się do koloru czerwonego. Najlepiej rośnie na stanowiskach pół cienistych. Gleba powinna być przepuszczalna, lekko wilgotna. Jeżeli będziemy usuwali przekwitnięte kwiatostany to pobudzimy roślinę do dalszego kwitnienia. Bodziszek jest rośliną w pełni mrozoodporną.

 • Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  18,52 zł

  Stachys monieri Hummelo to odmiana czyśćca o dużych zwartych kłosach w kolorze głęboko różowym do purpurowego. Roślina bardzo miododajna dla zapylaczy. Dorasta do około 50 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy zaokraglone kępy. Liście w kolorze jasnozielonym z zabkowanym brzegiem. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio żyznej. Najlepiej rośnie na słońcu. W czasie upału może wymagać regularnego podlewania. Jest roślina mrozoodporna. W chłodniejszych rejonach naszego kraju może wymagać lekkiego okrycia na zimę np. warstwa suchych liści. Dobrze komponuje się z przetacznikowcem i śmiałkiem darniowym. Może być posadzony w dużej grupie dla kontrastu z innym rodzajem ze swojego gatunku w odmiennym kolorze.

  Ostatnie sztuki
 • Czyściec Summer Crush

  Czyściec Summer Crush

  18,52 zł

  Stachys Summer Crush to odmiana o różowo-białych kwiatostanach. Tworzy zwarte kępy z lekko zabkowanym liściem. Zakwita w czerwcu. Dorasta do około 60 cm wysokości. Roślina na stanowiska słoneczne. Odporna na mróz i choroby. Odporna na suszę. Poradzi sobie posadzona w doniczkach. Jest roślina miododajna.

  Ostatnie sztuki
 • Jarzmianka Magical Melinda

  Jarzmianka Magical Melinda

  27,78 zł
  Ostatnie sztuki
 • Jarzmianka Roma

  Jarzmianka Roma

  20,37 zł

  Jarzmianka dorastajca do około 30-60 cm wysokości  i około 40 cm szerokości. Odmiana o zwartych kępach, pierzastych liściach w kolorze soczystej zieleni. Kwiatostan w kolorze różowym pojawia się w czerwcu i trwa do sierpnia. Roślina preferuje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Jest gatunkiem mrozoodpornym, preferuje gleby żyzne, lekko wilgotne.

 • Jarzmianka Star of Fire

  Jarzmianka Star of Fire

  20,37 zł

  Astrantia star of fire to odmiana o kwiatach w kolorze czerwonym aż po bordo. Swoje kwitnienie rozpoczyna w maju. Lubi gleby wilgotne i stanowisko lekko zacienione. Roślina tworzy kępy liści, z których wyrasta łodyga z kwiatostanem. Dorasta do około 50-60 cm wysokości. Jest w pełni mrozoodporna.

 • Trojeść krwista

  Trojeść krwista

  15,74 zł

  Asclepias incarnata. Odmiana dorastająca do 1m wysokości. Najczęściej zakwita  lipiec/sierpień. Kwiaty w kolorze różowo- czerwonym. Pachnące wanilią. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych. Lubi wilgotne gleby. Kwiatostany przyciągają pszczoły i motyle.

 • Zawilec Leveillei

  Zawilec Leveillei

  18,52 zł

  Anemone hybrida Leveillei to odmiana zawilca leśnego. Jest to jedna z nielicznych odmian radzaca sobie zarówno w półcieniu jak i na większej ilości słońca. Swoje kwitnienie zaczyna pod koniec kwietnia. Dorasta do 30-60 cm wysokości. Osiaga również podobna szerokość. Kwiatostan złożony jest z pięciu lub sześciu płatków wokół zbudowanego z pręcików oczka w kolorze białym z wyraźnymi  sinoniebieskimi pręcikami.

  Ostatnie sztuki