Funkie

Funkie (hosty) to cenione byliny o różnych rozmiarach, liściach do cienistych miejsc w ogrodzie. Tworzą okazałą rozetę liści, które w zależności od odmiany, posiadają różne zabarwienie i kształt.

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Funkia ogrodowa June

  16,67 zł

  Hosta June. Roślina o wysokości 40 cm i średnicy ok 60. Bardzo zwarta, regularna kępa. Posiada sercowate, sztywne, matowe liście pokryte nalotem woskowym. Wiosną liście przybierają barwę jasnozieloną. Z czasem robią się złotożółte z dość szeroką , nieregularną obwódką w kolorze niebieskozielonym. Odmiana odporna na ślimaki i nasłonecznienie. Przy większej ilości słońca liście są żółte. Na stanowiskach cienistych bardziej zielenieją. Kwiatostan pojawia się na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty lekko zwisające, dzwonkowate w kolorze jasnolawendowym. 

  Wyprzedano
 • Funkia ogrodowa Liberty

  20,37 zł

  Hosta uhonorowana nagrodą Award of Garden Merit w 2012r. Roślina bardzo duża. Osiąga ok 60 cm wysokości i około 1 m szerokości. Jest hostą o wzniesionym pokroju i powolnym wzroście. Posiada liście szerokie, owalne, duże, sztywne o wyraźnym unerwieniu. Liść matowy, szaroniebieski. Wokół tego odcienia odchodzi obwódka. Bardzo nieregularna, w kolorze kremowobiałym. Kwiaty pojawiają się w lipcu. Posiadają kolor jasno lawendowy.  Roślina potrzebuje wilgotnego, dobrze zdrenowanego podłoża . Odmiana odporna na ślimaki. Wcześnie zaczyna swoja wegetację. Często wymaga ochrony przed wiosennymi przymrozkami.

  Wyprzedano
 • Hosta Dream Queen

  16,67 zł
  Wyprzedano
 • Hosta Gipsy Lemon PBR

  27,78 zł

  Polska odmiana funkii wyselekcjonowana przez Przemysława Godlewskiego. Roślinna nowość 2021r. Roślina o ciekawych trójkolorowych liściach, tworząca kępy do wysokości 40 cm. Roślina zmienia swoje wybarwienie w trakcie sezonu wegetacyjnego. Brzegi liści są ciemnozielone, następnie mają jasne białe smugi. Natomiast środek liścia jest w odcieniu jasnozielonym z lekką domieszką żółtego. Na przełomie lipca i sierpnia pojawiają się kwiatostany górujące nad liśćmi. Kwiatostan dzwonkowaty w kolorze lawendowym. W okresie kwitnienia wraz z kwiatostanem roślina dorasta do 70 cm wysokości.  Preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Jest odmianą odporną na mróz.

  Wyprzedano