Filtruj według

Rośliny

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Amsonia nadreńska Blue Ice

  Amsonia nadreńska Blue Ice

  20,37 zł

  Amsonia to prześliczna bylina dorastajaca do 40 cm wysokości i około 60 cm szerokości. Preferuje gleby żyzne, wilgotne. Stanowisko powinno być słoneczne do pół cienistego. Źle znosi przesadzanie ,więc stanowisko powinno być wcześniej dobrze przemyślane. Pędy sztywne, ulistnione na których szczytach pojawiaja sie delikatne subtelne kwiatostany. Niebieskie, gwiazdkowane kwiatostany wśród zieleni liści wygladaja zjawiskowo. Na jesieni roślina zmienia wybarwienie liści na kolor złocisto- żółty. Jest całkowicie mrozoodporna.

 • Andropogon gerardii...

  Andropogon gerardii Blackhawsk PBR - Palczatka Gerarda...

  32,41 zł

  Palczatka o bardzo ciekawym kwiatostanie i niespotykanym kolorze. Posiada ciemnozielone liście które bardzo szybko przebarwiają się w odcienie mocnej purpury, aż po kolor czarny. Zdaża się ,że na pędach widać niebieski odcień. Kwiatostan palczasty górujący ponad kępę liści. Roślina dobrze rośnie na glebach suchych i przepuszczalnych. Trawa odporna na duże mrozy. Preferuje stanowiska słoneczne. Dorasta do 120-150 cm.

 • Andropogon gerardii Red...

  Andropogon gerardii Red October - Palczatka Gerarda Red...

  32,41 zł

  Trawa pochodząca z Ameryki Północnej świetnie rosnąca w przepuszczalnej glebie. Posiada oszałamiający kolor. Liście ciemnozielone z czerwonymi refleksami. Na jesieni czerwień pogłębia się aż do burgundowego koloru. Kwiatostan palczasty również w odcieniu czerwieni. Odmian odporna na mróz nawet do -40 stopni. Posiada pokrój wyprostowany. Dorasta do 1.80. Na bardzo wilgotnych glebach może się pokładać.

  Ostatnie sztuki
 • Bodziszek Rozanne

  Bodziszek Rozanne

  20,37 zł

  Odmiana bodziszka o obfitym kwitnieniu. Kwiatostan w kolorze niebieskim. Roślina wykorzystywana jako okrywowa o niewielkich wymaganiach uprawowych. Rośnie tworząc gęste, rozłożyste kępy  osiągające od 35 do 50 cm wysokości. Kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków. Jesienią liście przebarwiają się do koloru czerwonego. Najlepiej rośnie na stanowiskach pół cienistych. Gleba powinna być przepuszczalna, lekko wilgotna. Jeżeli będziemy usuwali przekwitnięte kwiatostany to pobudzimy roślinę do dalszego kwitnienia. Bodziszek jest rośliną w pełni mrozoodporną.

 • Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  Czyściec gęstokwiatowy Hummelo

  18,52 zł

  Stachys monieri Hummelo to odmiana czyśćca o dużych zwartych kłosach w kolorze głęboko różowym do purpurowego. Roślina bardzo miododajna dla zapylaczy. Dorasta do około 50 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy zaokraglone kępy. Liście w kolorze jasnozielonym z zabkowanym brzegiem. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio żyznej. Najlepiej rośnie na słońcu. W czasie upału może wymagać regularnego podlewania. Jest roślina mrozoodporna. W chłodniejszych rejonach naszego kraju może wymagać lekkiego okrycia na zimę np. warstwa suchych liści. Dobrze komponuje się z przetacznikowcem i śmiałkiem darniowym. Może być posadzony w dużej grupie dla kontrastu z innym rodzajem ze swojego gatunku w odmiennym kolorze.

  Ostatnie sztuki
 • Czyściec Summer Crush

  Czyściec Summer Crush

  18,52 zł

  Stachys Summer Crush to odmiana o różowo-białych kwiatostanach. Tworzy zwarte kępy z lekko zabkowanym liściem. Zakwita w czerwcu. Dorasta do około 60 cm wysokości. Roślina na stanowiska słoneczne. Odporna na mróz i choroby. Odporna na suszę. Poradzi sobie posadzona w doniczkach. Jest roślina miododajna.

  Ostatnie sztuki
 • Hakonechloa Aureola

  Hakonechloa Aureola

  29,63 zł

  Hakonechloa Aureola. Tworzy zwiewne kępy. Liście podobne do liści bambusa. Cechuje ją dość wolny ale regularny wzrost. Liście dwubarwne posiadające żółte i zielone pasy. Na jesieni lekko różowieją.

  Ostatnie sztuki
 • Hakonechloa Nicolas

  Hakonechloa Nicolas

  29,63 zł
 • Imperata Cylindryczna Red...

  Imperata Cylindryczna Red Baron

  20,37 zł

  Imperata to odmiana trawy rozłogowej. Rozrasta się kłączami zadarniając coraz większe powierzchnie. Więc jeśli nie chcemy jej mieć wszędzie na rabacie warto zastosować dla niech ogranicznik. Tworzy łany wyprostowanych liści. Na początku w kolorze zielonym. Potem wraz z rozwojem przybierają barwę ognistej czerwieni. Na słońcu wybarwienie będzie zdecydowanie bardziej intensywne aż pod kolor purpury. Dorasta do wysokości 50 cm. W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach żyznych. Nadaje się do donic i jako wyraźny akcent na rabacie. Bardzo dobrze wygląda posadzona w dużej grupie.

 • Jarzmianka Magical Melinda

  Jarzmianka Magical Melinda

  27,78 zł
  Ostatnie sztuki
 • Jarzmianka Roma

  Jarzmianka Roma

  20,37 zł

  Jarzmianka dorastajca do około 30-60 cm wysokości  i około 40 cm szerokości. Odmiana o zwartych kępach, pierzastych liściach w kolorze soczystej zieleni. Kwiatostan w kolorze różowym pojawia się w czerwcu i trwa do sierpnia. Roślina preferuje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Jest gatunkiem mrozoodpornym, preferuje gleby żyzne, lekko wilgotne.