Filtruj według

Rośliny

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

 • Bodziszek kantabryjski Harz

  Bodziszek kantabryjski Harz

  18,52 zł

  Odmiana bodziszka płożaca, niska, kępiasta. Jest roślina uniwersalna, doskonale radzi sobie na rabatach cienistych jak i słonecznych. Dorasta do około 40 cm wysokości. Kwiatostan biały z różowym pręcikiem. Kwitnienie bardzo licznie i obfite. Mrozoodporny.

 • Bodziszek kantabryjski Karmina

  Bodziszek kantabryjski Karmina

  18,52 zł

  Bylina szybko rozrastajca się. Tworzy kepy zwarte osiagajace około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście jasno zielone, błyszczace. Na jesieni przybieraja pomarańczowo czerwona barwę. Kwiatostan w kolorze fioletowo różowym. Toleruje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Gleba dobrze zdrenowana lekko wilgotna. Bodziszek nie lubi zastojów wody.

 • Czerniec nierozgałęziony

  Czerniec nierozgałęziony

  20,37 zł

  Actaea simplex odmiana dorastająca do 1m wysokości. W pełni mrozoodporna.

 • Gillenia trójlistna

  Gillenia trójlistna

  18,52 zł

  Gilenia to długowieczna bylina dorastajaca do około 150 cm wysokości. Kwiatostan gwiazdkowany, zachwycajacy wdziękiem, biały,przyciagajacy motyle i pszczoły. Dobrze rosnie w miejscach lekko zacienionych. Ładnie wyglada posadzona pojedyńczo lub w większych grupach. Pędy maja barwę ciemnobrazowa, sa cienkie. 

  Ostatnie sztuki
 • Hortensja Little Lime

  Hortensja Little Lime

  27,78 zł

  Odmiana hortensji silnie zagęszczajacej się. Dorasta do maksymalnie 1,20 wysokości i około 80 cm szerokości. Kwiatostan pojawia się w lipcu. Na poczatku jego barwa jest w kolorze zielonym. Z czasem robi się kolor białego z domieszka pistacji aby na jesieni przybrać odcienie różu.

  Ostatnie sztuki
 • Kocimiętka Limelight

  Kocimiętka Limelight

  18,52 zł

  Bardzo ciekawa rośliną padoku zastosowania na obwódki. Posiada limonkowo - zielone liście z którymi pięknie kontrastują niebieskie kwiatostany. Najlepiej rośnie na dobrze przepuszczalnych glebach. Stanowisko powinno być słoneczne. Dorasta do około 25- 35 cm wysokości. Po przekwitnięciu warto przyciąć pędy. Sprawi to, że roślina będzie bardziej zwarta i ponownie zakwitnie. Odmiana odporna na mróz.

  Ostatnie sztuki
 • Kocimiętka Six Hills Giant

  Kocimiętka Six Hills Giant

  18,52 zł

  Nepeta Faassenii Six Hills Giant. Odmiana o silnym wzroście. W porównaniu do czystego gatunku osiaga około 60 cm wysokości i podobna szerokość. Posiada rozgałęzione łodygi od samego dołu. Liście nieduże, szarozielone o pokarbowanych brzegach. Kwiatostan w kolorze niebieskim. Ma bardzo małe wymagania uprawowe. Może rosnać na każdej glebie o ile nie ma zbyt sucho lub zbyt mokro. Jest w pełni mrozoodporna. Rzadko choruje. Potrzebuje słonecznego stanowiska. Jest roślina, która uwielbiaja owady zapylajace, kwiatostany bowiem produkuja odżywczy nektar i pyłek.

 • Kocimiętka Six Hills Gold -...

  Kocimiętka Six Hills Gold - Nepeta Six Hills Gold

  18,52 zł

  Kocimiętka Six Hills Gold to ciekawa propozycja na rabaty. Liście o nierównych brzegach i ciekawej kolorystyce. Środek liścia jest zielony, natomiast jego krawędzie sa żółto-złote. Swoje kwitnienie zaczyna w czerwcu i trwa ono aż do sierpnia. Jeżeli zetniemy kwiatostany odmiana zakwitnie ponownie. Kwiatostan z kłosami około 30 cm w kolorze niebiesko- fioletowym. Jest to jedna z wyższych kocimiętek. Dorasta od 60-90 cm wysokości. Szerokość około 90-120 cm.  Roślina wymaga stanowiska słonecznego, gleby przepuszczalnej do umiarkowanie wilgotnej.

  Ostatnie sztuki
 • Kostrzewa sina Intense Blue...

  Kostrzewa sina Intense Blue Pbr

  25,93 zł

  Odmiana kostrzewy idealna na skalniaki i do nasłonecznionych miejsc w ogrodzie. Posiada srebrno-niebieskie , wąskie liście. Tworzy zwarte kępki. Dorasta do 30-40 cm.  Jest mrozoodporna. Preferuje miejsca słoneczne i glebę przepuszczalną .

  Ostatnie sztuki
 • Krwiściąg Menziesa

  Krwiściąg Menziesa

  20,37 zł

  Krwiściag to mało znana i wykorzystywana bylina do założeń ogrodowych. A szkoda. Jako bylina posiada dużo zalet. Znosi stanowiska słoneczne i pół cieniste. Dobrze radzi sobie na każdym rodzaju gleby. Kwitnie od czerwca aż do schyłku lata. Kwiatostan gęsty, ciemno czerwony, wyrasta  na długich łodygach. Pokrój rośliny dość luźny. Dorasta do około 80 cm wysokości i 40 cm szerokości. Jest roślina w pełni mrozoodporna.

  Ostatnie sztuki
 • Miskant chiński Etincelle

  Miskant chiński Etincelle

  32,41 zł

  Odmiana miskanta o wąskich liściach, lekko opadających . Kwitnie pod koniec września ( może się tak zdażyć , że przy niesprzyjającej pogodzie nie zakwitnie.) Kwiatostan ma w początkowej fazie lekko czerwony-żółty z połyskiem. Potem robi się srebrzystobiały i słomkowy na koniec sezonu. Liście dorastają do ok.1.50 m wysokości. Na źdzbłach nakrapiana żółte cętki, nieregularne na całej długości liścia.   Roślina z kwiatostanem dorasta do ok .1.80 m. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Mrozoodporna.

 • Miskant chiński Ferner Osten

  Miskant chiński Ferner Osten

  32,41 zł

  Miscanthus sinensis Ferner Osten. Selekcjonerem tej trawy jest Ernst Pagels. Miskant o bardzo zwartej podstawie, która u dorosłej rosliny może mieć ok 40 cm. Jedna z mniejszych odmian miskanta dorastająca do 1,50 m wysokości. Zakwita na mocny fioletowy kolor. W przekwicie daje beżowy, jasny odcień. Jesienne barwy tego miskanta to pomarańcz z czerwienią. Tylko w trakcie sezonu dominuje kolor zielony. Miskant ten z naszych obserwacji przyciąga w okresie pylenia pszczoły. Srtefa mrozoodporności 5 ( do - 28 stopni). Nie jest ekspansywny.

  Ostatnie sztuki