Filtruj według

Rośliny

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz?

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o produkt: +48 608 525 745

Aktywne filtry

  • Aruncus Horatio
    • Nowy

    Aruncus Horatio

    20,37 zł

    To odmiana parzydła wyselekcjonowana przez niemieckiego ogrodnika Ernst Pagels. Roślina na półcieniste stanowiska i żyzne, wilgotne gleby. Dorasta do około 1m. Liście pierzaste,zielone o bordowo zabarwionych ogonkach. Jesienia przybiera barwy od żółtego aż po intensywna czerwień. Kwiatostany liczne w kolorze kości słoniowej. Jest to roślina mrozoodporna. Jeżeli będzie posadzona tam gdzie sa zastoje wody to może wygniwać. Dobierajac jej stanowisko trzeba to uwzględnić.

  • Aster krzaczasty Woods...

    Aster krzaczasty Woods Light Blue

    18,52 zł

    Gatunek astra o zwartym ,karłowym pokroju. Kwiatostan gęsty, zebrany w grona jasnoniebieskich kwiatów. Dorasta do około 45 cm wysokości i podobnej szerokości. Preferuje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Uszczykiwanie rośliny korzystnie wpływa na jej rozkrzewianie. 

  • Bodziszek kantabryjski Harz

    Bodziszek kantabryjski Harz

    18,52 zł

    Odmiana bodziszka płożaca, niska, kępiasta. Jest roślina uniwersalna, doskonale radzi sobie na rabatach cienistych jak i słonecznych. Dorasta do około 40 cm wysokości. Kwiatostan biały z różowym pręcikiem. Kwitnienie bardzo licznie i obfite. Mrozoodporny.

  • Bodziszek kantabryjski Karmina

    Bodziszek kantabryjski Karmina

    18,52 zł

    Bylina szybko rozrastajca się. Tworzy kepy zwarte osiagajace około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście jasno zielone, błyszczace. Na jesieni przybieraja pomarańczowo czerwona barwę. Kwiatostan w kolorze fioletowo różowym. Toleruje stanowiska słoneczne do pół cienistych. Gleba dobrze zdrenowana lekko wilgotna. Bodziszek nie lubi zastojów wody.

  • Czerniec nierozgałęziony
    • Nowy

    Czerniec nierozgałęziony

    20,37 zł

    Actaea simplex odmiana dorastająca do 1m wysokości. W pełni mrozoodporna.

  • Floks wiechowaty Blind Lion

    Floks wiechowaty Blind Lion

    19,91 zł

    Floks osiaga około 45 cm wysokości oraz około 30 cm szerokości. Kwiaty tej odmiany nigdy nie otwieraj pąków. Barwa kwiatostanu w kolorze czekoladowym wspaniale kontrastuje z zielonym kolorem liści. Zakwita w lipcu i trwa to nieprzerwanie do września. Potrzebuje gleby żyznej, stale wilgotnej. Stanowisko słoneczne do lekkiego półcienia. Po przekwitnięciu można skrócić pędy co zmusi roślinę do ponownego kwitnienia na koniec lata. 

  • Floks wiechowaty Butonik
    • Nowy

    Floks wiechowaty Butonik

    21,30 zł

    Odmiana o najciekawszym wygladzie z różnych rodzajów floksów. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje żyznej, wilgotnej gleby i słonecznego stanowiska. Dorasta do około 70 - 90 cm wysokości. Kępa rozrasta się do około 60 cm szerokości. Kwiatostan w kolorze różowym. Cecha charakterystyczna jest brak rozwoju kwiatostanu, cały czas pozostaje w pakach. Jest odmiana mrozoodporna.

  • Gorysz Miarz Iris

    Gorysz Miarz Iris

    18,52 zł

    Roślina dorastająca do 30 cm do 100 cm wysokości i około 40 cm szerokości. Dobrze rośnie na wilgotnych glebach i stanowiskach słonecznych do pół cienistych. Doskonale komponuje się z hostami. Odmiana o jasno zielonych z domieszka żółtego liściach. Kwiatostany zebrane w duże pięcioszypułkowe baldachy.

    Ostatnie sztuki
  • Jarzmianka Magical Melinda

    Jarzmianka Magical Melinda

    27,78 zł

    Odmiana jarzmianki o pięknych różowych pełnych kwiatostanach. Jest to roślina bardzo mało wymagająca i łatwa w uprawie. Tworzy gęste atrakcyjne kępy ciemnozielonych liści nad którymi wznosza się wyprostowane pędy z różowym kwiatostanem. Posiada fenomenalną kolorystykę i intensywne obfite kwitnienie. Dorasta do około 50-60 cm. Preferuje stanowiska pół cieniste i żyzne, lekko wilgotne gleby. Jest rośliną mrozoodporną.

  • Kocimiętka Amelia

    Kocimiętka Amelia

    18,52 zł

    Kocimiętka groniasta Amelia to bylina dorastajaca do 60 cm wysokości. Jest odmianą bardzo lubianą przez wszystkie stworzenia zapylajace. Posiada kwiatostan w delikatnym różowym kolorze. Swoje kwitnienie zaczyna w czerwcu i kończy w sierpniu. Oczywiście przycięcie przekwitniętych kwiatostanów spowoduje jej ponowne zakwitnięcie. Nie będzie ono już tak bardzo obfite jednak. Jej łodygi sa sztywne, dzięki temu nie ma skłonności do pokładania się. Preferuje słoneczne stanowiska i przepuszczalne gleby. Jest rośliną mrozoodporną.

  • Kocimiętka Florina
    • Nowy

    Kocimiętka Florina

    18,52 zł

    Odmiana kocimietki w kolorze delikatnego różu. Zakwita w lipcu i robi to niestrudzenie aż do września. Dorasta do około 60 cm wysokości. Odmiana na słoneczne stanowiska i przeciętne warunki glebowe. Mrozoodporna. Przyciaga owady zapylajace.

  • Kocimiętka Joanna Reed
    • Nowy

    Kocimiętka Joanna Reed

    20,37 zł

    Odmiana kocimiętki o szarozielonych liściach i fioletowo- niebieskich kwiatostanach. Dorasta do około 60 cm wysokości i osiaga również podobna szerokość. Preferuje lekkie, dobrze przepuszczalne gleby i słoneczne stanowisko. Kwitnie od maja. Jest w pełni mrozoodporna.